Sevgili Bebek

Dünyaya hoş geldin. Ailenle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeni dileriz. Senin üzerine haklı olarak titreyen bir hassasiyet gösteren anne/babana yardımcı olmak için çalıştık. Bebek olmandan kaynaklanan bazı sorunlarını önlemek için çaba sarf ettik.

Omega-6, organizmanın üretebileceği şey değildir. Ya haricen sürülen ürünlerle ya da bazı besinleri yiyerek alınır. Doğal olarak sen süt emdiğin için, Omega-6 eksikliğinden kaynaklanan başındaki kepeklenme, vücudundaki kızarıkları önlemek için, araştırmalar yaptık. Bunun yanında hiçbir sorunun olmasa dahi, 5-6 yaşına ve hatta daha sonrasına kadar kullanabileceğin Minidolin’leri ürettik.

Bir Omega-6 türü olan Hodan tohumu yağı ülkemizde de yetişen ve çeşitli adları olan (Hodan, Yıldız Çiçeği, Kaldirik Otu) bir çiçeğin tohumundan elde edilir. Özellikle Karadeniz yöremizde yaprakları kavurularak lezzetle yenir. Bölge doğumlu dermatologların ifadesine göre, bu otu yiyenlerde seboreik dermatit ve atopik dermatit olgularına pek rastlanmazmış!

Hodan tohumu, gamma linoleik asit zengini bir yağdır. İçeriğinde %20-27 oranında bulunur. Bebeklerin cilt bariyeri yeterince gelişmediği için çok ince ve son derece hassastır. Bebekler genellikle kuru ciltli doğarlar. Zaten bu nedenle de ilk 24 saatlerinde yıkanmazlar. Ayrıca cildi nemi daha çabuk kaybettiği için kurumaya ve tahriş olmaya eğilimlidir. Bu nedenle bebeklerin saç ve cilt bakımlarında doğal nemlendiricilerin kullanılması gerekir. Bu ürünlerin ayrıca alerji riski taşımaması, bebek cildinin pH değeri ile uyumlu olması ve dermatolojik olarak test edilmesi gerekmektedir.

Minidolin’ler, bebeğinizin tüm bu hassasiyetleri düşünülerek doğal bir içerikle formüle edilmiş, testlerden geçirilmiştir.

Bebeğinizin cildini, sizin kadar düşündüğümüzü ifade etmek isteriz.

Minidolin’ler, saç ve deri bakımında yarım yüzyıla yaklaşan bir deneyimi olan Dermadolin firmasının ülkemizde ürettiği ürünlerdir.

Bize güven, sevgili bebek…