Bebek Krem ve Nemlendiricilerin Özellikleri

İletişim
Bebek Krem ve Nemlendiricilerin Özellikleri

Bebek kremleri sadece bebekler için değil yetişkinlerin de tercih ettiği ürünlerdir.  Özelikle cilt rahatsızlıklarında tedaviye yardımcı, iyileştirici etkilerinin bulunması nedeniyle de gün içerisinde de sık sık kullanılmaktadır. Bu nedenle kremler ve nemlendiricilerin özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bebek Krem ve Nemlendiriciler, bebeklerde en sık rastlana egzamanın tedavisi aşamasında yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır.” Bebeklerde Egzama Çeşitleri ve Belirtileri”  hakkında daha fazla bilgi almak için yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bebek Krem ve Nemlendiricileri seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

Cildin doğal pH dengesini ve yapısını koruyabilmesi için pH 5.5 olmalıdır.

İçeriğinde yer alan yardımcı yağlar ve bitkisel özler cilt bakımına ve konak, pişik, isilik, kaşıntı ve yangıları önlemeye yardımcı olmalıdır.

Bebek krem ve nemlendiricilerin özellikleri arasında en önemlilerinden birisi de günlük ve sık kullanıma uygun olmalıdır.

Cildi besleyici Pro Vitamin B5 içermesi ve cilt rahatsızlıklarının tedavisi aşamasında yardımcı olması da özellikleri arasında olmalıdır. Özelikle hamilelik döneminde veya sonrasında oluşabilecek meme başı ve karın çatlaklarının oluşmasını önleyici ve tedavisi edici özellikte olması, anne – çocuk sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Ekosert sertifikalı ürünleri tercih etmeniz de hassas ciltler için kullanımında önemli bir sertifikadır.

Bebek Krem ve Nemlendiricilerin özellikleri arasında bütçenize yardımcı olması açısından sadece bebekler için değil her yaş grubundaki ciltleri nemli ve esnet tutarak, cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olması ve kolaylıkla bulunabilmesi de önemlidir.

Bu özelliklerin birçoğunu piyasa da yer alan ürünlerde bulabileceğiniz gibi bütün özellikleri bir arada sunan özel formülüyle, yetişkinlerin kullanımına da uygun ve eczanelerde kolaylıkla satın alabileceğiniz “Minidolin Nemlendirici Vücut Losyonu”  tercih edebilirsiniz.

Minidolin Nemlendirici Vücut Losyonu, bebeklerde egzama, cilt yangıları, pişik, isilik, konak ve kaşıntıların önlenmesinde ve tedavisinde yardımcı bir üründür. Bebeklerin dışında her yaşta kullanıma uygun olarak, tahriş olan ciltleri içeriğinde yer alan Hodan Tohumu özü ile tedavisine destek olmaktadır. Cildi yumuşatıcı ve bariyer oluşturarak iyileşme süresini hızlandırmaya yardımcı etkisi bulunmaktadır.

Minidolin Nemlendirici Vücut Losyonu, Saç Ekimi Sonrası Bakım’a da uygun olarak doktorlar tarafından önerilmektedir.

Yazıyı Paylaş