Hamilelikte Çatlaklar Nasıl Önlenir?

İletişim
Hamilelikte Çatlaklar Nasıl Önlenir?

Hamilelik sürecinde vücutta yoğun olarak değişiklikler oluşur. Bu değişikliklerden en kötüsü ise karın bölgesinde ortaya çıkacak olan çatlaklardır. Hamilelikte çatlakları doğru bakım yöntemleriyle önlemeniz mümkündür. Neredeyse tüm gebelik süreçlerinde çatlaklar ortaya çıkabilecek bir durumdur. Hamilelik sürecinde vücudun salgıladığı hormonlar cildin yapısını da kolayca etkiler.

Hamilelik döneminde özellikle karın bölgesinde bebeğe paralel olarak büyüyen bu bölgedeki cildin gerilmesiyle çatlaklar oluşur.  Son süreçlere doğru bu çatlaklar daha da belirgin hale gelir. Ciltte oluşan çatlakları önlemek için Minidolin nemlendirici vücut losyonu kullanabilirsiniz. Vücut losyonları hamilelik sürecinde ortaya çıkabilecek çatlakları önlemesinin yanında kaşıntıların önüne geçer ve cildi nemlendirir. 

Hamilelikte Çatlak Önleyici Losyon

Hamilelikte çatlak önleyici losyonlar cildi sürekli esnek ve nemli tutar. Esneyen ciltle birlikte ortaya çıkacak gerilmelere karşı da önlem alınmış olur. Ayrıca cildin bariyerleri de güçlenir. Minidolin nemlendirici vücut losyonu günlük olarak sık kullanabileceğiniz bir üründür. Meme başında ve karındaki çatlaklarla mücadele için etkili bir üründür. Ayrıca bebek cildinize karşı dost olduğunu gösteren ekosert sertifikasına da sahiptir.

Bu losyonu her gün banyo yaptıktan sonra ya da ihtiyaç duyduğunuz anda kullanabilirsiniz.  Kullanımı sırasında cildinize zarar vermemek adına parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanız önerilmektedir.  Ayrıca cildinizin doğal yapısını korumak için bebeklerde de kullanabileceğiniz bir üründür. Bu ürün çatlakların giderilmesinde tedaviye yardımcı olan dermatolojik bir üründür. Losyonlar hem yetişkinlerde hem de çocuklarda nemlendirici krem olarak kullanılabilir.

Hamilelikte Çatlakları Önleyecek Bileşenler Nelerdir?

Minidolin nemlendirici vücut losyonu bileşenleri hamilelikte çatlakların önlenmesi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bu bileşenler:

Hodan Tohumu Yağ: Yıldız çiçeği tohumundan üretilen bu yağ;  yumuşatıcı ve iltihapları önleyici özelliğe sahiptir.

Argan Yağı: Hamilelikte çatlakları önleme konusunda en etkili bileşenlerden biridir.  Cilt bariyerinizi yeniler, yara ve çatlakları iyileştirme özelliğine sahiptir.  Ayrıca yaşlanma karşıtı kırışıklıklarda da kullanabileceğiniz bir üründür.

Pantenol: Bu bileşenin ciltte ortaya çıkan yaraların tamamını iyileştirdiği yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.  Yani hamilelik döneminde ortaya çıkan çatlaklar ve yaralar bu bileşen sayesinde kolayca iyileşebilir. 

Yazıyı Paylaş