El Tahrişine Karşı Bebek Şampuanı

İletişim
El Tahrişine Karşı Bebek Şampuanı

Ellerin sağlıklı ve canlı görünümü hem kadınlar hem de erkekler için çok önemlidir. Günlük hayatta el tahrişinin oluşmaması için birçok kişi kişisel bakımına dikkat eder. El tahrişine karşı bebek şampuanı kullanarak da bu sorunu çözebileceğinizi biliyor musunuz?

Ellerinizde kurumaya bağlı olarak zaman içinde elleriniz tahriş olabilir. Gün içinde ellerinizi yeterli şekilde nemlendirirseniz daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Zaman içinde tahriş olan eller hem sizleri rahatsız eder hem de ellerinizde kaşıntı ve kızarıklık oluşabilir. Özellikle hassas ciltlerde el tahrişi çok daha büyük sorunlara yol açabilir.

Minidolin saç ve vücut şampuanı kullanarak ellerinizde ortaya çıkacak tahrişe engel olabilirsiniz. Bunun sebebi de içeriğinde cildinizi tahriş edebilecekolan SLES ya da SLS yıkıcısı yer almamasıdır. Minidolin bebek şampuanı; konak,atopik dermatit olgularını ortadan kaldıran ve nemlendirici özelliği olan bitkisel bileşenlere sahip bir üründür. Şimdi de el tahrişine iyi gelen şampuan Minidolin’i nasıl kullanacağınızı anlatalım.

El Tahrişine Karşı Bebek Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Minidolin şampuan cildinizi yumuşatır ve bileşenleri arasında yer alan Gamma linoleik asit bakımından zengin Hodan yağı sayesinde cildinizin rahatlamasına yardımcı  olur. Hassas ciltlerinizde kullandığınızda cildinizin yapısını onarır.  Ayrıca nemlendirici özelliği sayesinde el bakımınızı yapmanıza da olanak tanır. 

El tahrişine karşı bebek şampuanı Minidolin kullanımından önce elinizi ılık su kullanarak ıslatın. Elinize az oranda şampuan alarak tahriş etmeyecek yumuşaklıkta köpürtün. Daha sonra ılık suyla durulayın.  Ekosert sertifikalı Minidolin şampuan düzenli kullanımda ellerinizde oluşan tahrişi ortadan kaldıracaktır.

El Tahrişine İyi Gelen Bileşenler

Minidolin saç ve vücut şampuanını kullanırken sizlere el tahrişinizi ortadan kaldıracak bileşenler hakkında bilgi verelim;

Hodan Tohumu Yağı:  Hodan tohumu yağı, nemlendirici özelliği olan bir bileşendir. Ellerinizde ve vücudunuzda ortaya çıkan iltihapları ve kızarıklıkları önlemede de etkilidir.

Bal Özütü: Ellerinizde oluşan yaraları iyileştirme konusunda etkili doğal bir bileşendir. Cildi nemlendirici tüm ürünlerde tercih edilen dermatolojik olarak da kullanılan bir özdür. 

El tahrişine karşı bebek şampuanı Minidolin  paraben, silikon ve boyayıcı madde barındırmaz.  Doğal özlü yapıda olan bu şampuan cildinizin doğal PH dengesini de koruyan bir üründür. Ellerinizdeki tahrişi önlemek için düzenli olarak önerilen şekilde kullanabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş