Yeni Doğan Bebek Şampuanı Nasıl Olmalı?

İletişim
Yeni Doğan Bebek Şampuanı Nasıl Olmalı?

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren artık dünya sizin için çok daha farklı bir yerdir. Çünkü bebeğinize karşı her zaman hassas davranırsınız. Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassas ve narin bir yapıya sahiptir.  Yeni doğan bebeklerin yıkama deneyimleri de çok önemlidir. Bu süreçte şampuan seçimi çok önemlidir.  Bebek şampuanı mutlaka sağlığa dost olmalıdır. Ayrıca organik bileşenlerden meydana gelmeli ve nemlendirici etkiye sahip olmalıdır. Bu yüzden medikal olmayan bitkisel kozmetik ürünler etkili bir kullanım olacaktır.

Yeni Doğan Bebek Şampuanı Seçimi

Yeni doğan bebekler için seçeceğiniz şampuan çok büyük bir sorumluluktur. Çünkü bebekleriniz son derece hassas bir cilde sahiptir. Bebek bakım şampuanlarını seçerken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır;

PH Dengesi Gözetilmelidir: Bebeklerin cildindeki kötü bakteriler vücudu kötü bakterilere karşı korur. Bu yüzden PH oranı 5.5 olan bebek şampuanı tercih edilmelidir. Böylece cildin doğal yapısı bozulmaz.

Göz Yakmamalıdır: Yeni doğan bebek şampuanlarının en önemli özelliklerinden biri göz yakmamasıdır. Bu yüzden bebekleriniz için göz yakmayacak şampuanlar seçmelisiniz.

Organik Bileşenler İçermelidir: Bebeklerde 2  yaşa kadar kozmetik ürünlerde kimyasal bileşenler olmamalıdır. Kimyasal bileşenler alerjik durumları tetikleyebilir. Bitkisel özlü şampuanlar bebeklerinizin vücut sağlığını korur ve nemli kalmasını sağlar. Bebek şampuanlarında paraben, ve petrokimyasallar, saçlı deri mantarına karşı olan ilaç ham maddeleri kesinlikle bulunmamalıdır.

Nemlendirici bileşenler içeren özel bebek şampuanları hodan tohumu yağı, bal özütü gibi doğal yapılarıyla cildi nemlendirirken isilik ve pişikten ortaya çıkacak kaşıntı ve kızarıklıkları da ortadan kaldırır. Ayrıca bu ürünler çocukların kullanımı için de uygundur.

Yeni Doğan Bebek Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Yeni doğan bebek şampuanı seçiminde dikkat edilecek noktalar ve bebeklerin cildini koruyan ve nemlendiren hodan yağı ve bal özütü gibi maddelerden sonra nasıl kullanacağınız konusuna gelelim;

  • Duş sırasında bebeğinizin vücudunu ve saçını ılık suyla ıslatmalısınız.
  • Şampuanı az miktarda sert olmayacak şekilde nazikçe saç derisine ve vücuda uygulayın.
  • Şampuan kolay durulanabilen köpük olduğu için kolayca durulayabilirsiniz.

Yeni doğan bebeğiniz için kullanacağınız şampuanın ekosert gibi sertifikalar bebek cildine dost olduğunu gösterecektir. Bu ürünler doğal özlü yapısıyla ve yumuşatıcı etkisiyle bebeğinizin cildinde rahatlamayı sağlar.

Yazıyı Paylaş