Hassas Ciltler için Nemlendirici Önerisi

İletişim
Hassas Ciltler için Nemlendirici Önerisi

Hassas bir cilde sahipseniz her yaşta cildinize önem göstermeniz gerekir. Hassas ciltler küçük yaşlarda da yetişkinlerde de bazı ürünlere karşı hemen tepki gösterebilir. Her insanın cilt tipi farklı olduğundan mevsim, bulunduğunuz ortam ve vücut tipinize göre dönemsel olarak farklı tepkiler verebilir. Bu yüzden hassas ciltleri doğru nemlendiricilerle nemlendirmeniz gerekir.

Hassas ciltleri doğru ürünlerle nemlendirirseniz ortaya çıkacak olumsuz etkileri kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi sizlerle hassas ciltler için nemlendirici önerisi vermeden önce cildinizin hassas olduğunu anlayacağınız bazı detayları vereceğiz;

Hassas Cilt Nasıl Anlaşılır?

Hassas hemen kızarırlar. Özellikle güneşe çıktığınızda hassas olan ciltler hemen tepki verecektir. Ayrıca makyaj ürünleri ya da bazı cilt bakım ürünler cildinize iyi gelmeyebilir. Bu durumda cildinizde döküntü gibi istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir. Ayrıca hassas ciltler sıcak ya da soğuğa maruz kaldığı anda aşırı tepki vererek kızarabilir ve kaşınmanıza yol açabilir. Hassas bir cilde sahipseniz hemen sizlere hassas ciltler için hangi nemlendirici kullanılır, sorusu üzerinden önerilerde bulunalım.

Hassas Ciltler Nasıl Nemlendirilir?

Hassas ciltleri doğru ürünlerle nemlendirmeniz gerekmektedir. Hassas bir cilde sahipseniz Minidolin losyon; paraben, mineral yağ,  boyar madde ve PEG içermeyen yapısıyla hem bebeklerde hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kullanılabilecek bir nemlendiricidir.   Düzenli ve sık kullanıma uygun olan Minidolin losyon; bal özütü, hodan tohumu yağı, pantenol ve zeytinyağı gibi bileşenleri içermektedir.

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Özellikleri

PH Dengesi:  Vücudun bir PH dengesi vardır. Kullandığınız ürünler PH dengesini bozmamalıdır. PH değeri 5.5 olan Minidolin losyon vücudunuzun hem PH yapısını hem de dengesini korumaktadır.

Ekosert Sertifikası:  Hassas ciltler için tercih edeceğiniz nemlendiricilerde Ekosert sertifikası olması etkisini ve kalitesini ortaya koyan bir detaydır.

Cilt Rahatsızlıkları Tedavisine Yardım: Minidolin losyon, cildi besleyen Pro Vitamin P5 içerir.  Cilt sorunlarının tedavisinde yardımcı olan bir üründür.  Hamilelikte meme başı ve karın çatlaklarının ortaya çıkmasını önleyebilir özelliktedir. Bunun yanında bebeklerde egzama, cilt yangısı, konak, kaşıntı ve pişik gibi sorunları önlemede ve bakım sürecinde yardımcı bir ürün olarak kullanılabilir. Ayrıca her yaşta ortaya çıkan hassas hassas cilt sorunlarına karşı cildi yumuşatıp, bariyer oluşturarak iyileşme sürecini hızlandıran etkiye sahiptir.

Yazıyı Paylaş