El Egzamasını Önlemek İçin Şampuan

İletişim
El Egzamasını Önlemek İçin Şampuan

El egzaması, hem kadınlarda hem de erkeklerde her yaşta ortaya çıkabilecek cilt sorunları arasındadır. El egzaması birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir. El egzaması görülen ciltlerde kaşıntı sorunu yaşanabilir. Bununla birlikte kızarıklık ve deride kabuklanma da ortaya çıkabilir.  Bu sorunla mücadelede nemlendirici kullanımı sorundan kurtulmada yardımcı olabilir. El egzamasında doğru şampuanı da tercih etmeniz gerekmektedir. El egzamasını önlemek için şampuan Minidolin saç ve vücut şampuanı doğru seçim olacaktır.  SLES içermeyen şampuanlarla ellerinizi yıkayarak tahriş olmasına engel olabilirsiniz.

Minidolin vücut bakım şampuanı nemlendirici bileşenler de içermektedir. Minidolin şampuanda yer alan nemlendirici bileşenler el egzamasıyla mücadelede hastalara yardımcı olmaktadır.  Hassas cilde sahip yetişkinlerde ellerinizi onarır ve nemlendirici bileşenleri sayesinde cilt bakımınıza da yardımcı olur.

El Egzamasından Korunmak İçin Öneriler

El egzaması yaşadığınızda ellerinizin normal haline gelebilmesi için birkaç ay beklemeniz gerekecektir. El egzamasından korunmak için sizlere bazı öneriler verelim;

  • Elleriniz sabun, kimyasal madde ya da deterjan temasında tahriş olabilir. Bu yüzden alerjik olmayan eldivenler sayesinde kolayca korunabilirsiniz.  Ancak eldivenlerin her zaman sağlam olduğundan emin olun. Ayrıca eldivenlerinizi sık sık değiştirin.
  • Giysilerinizi ve bulaşıklarınızı olabildiğince elle yıkamaktan kaçının.
  • Yemek yaparken, meyve ya da sebzeden ellerinizin direkt temas etmesine engel olun.
  • Ellerinizi yıkarken ılık su tercih edin. Yüzüğünüzün altında birikecek olan sabun el egzamasını şiddetlendireceği için ellerinizi yıkarken yüzüğünüzü çıkarın.
  • Kış aylarında ellerinizin kurumasına engel olmak için düzenli olarak eldiven giyin.
  • El egzamasını önlemek için şampuan Minidolin nemlendirici saç ve vücut bakım şampuanını düzenli olarak kullanın.
  • El egzamasını önleyebilmek için düzenli olarak bitkisel bileşenlere sahip nemlendiriciler kullanın.

El Egzamasında Şampuan Kullanımı

El egzamasında şampuan kullanımı konusunda sizlere bazı öneriler sunalım;

  • Minidolin saç ve vücut bakım şampuanı  için öncelikle ellerinizi ılık suyla ıslayın.
  • Ellerinize aldığınız şampuanı  köpürterek masaj yapar şekilde elinize, vücudunuza ve saçınıza uygulayın.
  • Tüm vücudunuzu daha sonra ılık suyla durulamaya özen gösterin.

Minidolin şampuan cildinizi nemlendirir ve ellerinizin rahatlamasında etkilidir. Hassas cilde sahip olanlar kullandığında cildinizin onarılmasını sağlar. Minidolin şampuan paraben, silikon,  sabun, SLS, boyar madde ya da SLES içermemektedir.

Yazıyı Paylaş