Bebek Kremi veya Vücut Losyonu Nasıl Sürülmeli

İletişim
Bebek Kremi veya Vücut Losyonu Nasıl Sürülmeli

Bebek kremleri ile bebek vücut losyonun nasıl kullanılması gerektiğinden önce bu iki ürün arasında ki farktan söz edelim. Böylece iki ürünü kullanım şekli hakkında aklınızda daha net bir tablo çizebilirsiniz.

Bebek kremleri, formülleri gereği daha yoğun ve daha yağlı ürünlerdir. Fakat losyonlar kremlere benzeseler de sürümü daha yumuşak ve ürün çeşidine göre de yağlılık oranı daha az olan nemlendirici özelikteki ürünlerdir. Özellikle her banyo sonrasında kullanıma uygundurlar.

Bebek kremleri veya losyonlarının işlevleri benzer olsalar da bebek cildinin hassas olduğunu bu nedenle de bu iki ürünü sürerken de dikkatli davranmanız gerektiğini hatırlatalım.

Bebek Kremi veya Vücut Losyonu Nasıl Sürmemiz Gerekir?

Bebek kremleri daha yoğun kıvama sahip olabilir veya biraz daha yağlı. Direk olarak bu ürünü bebeğinizin cildine sürmektense öncelikle elinize bir miktar remi alarak sürmenizi daha sonrasında ise bebeğinizin cildine yedirmenizi tavsiye ediyoruz. Direk olarak çok yağlı bir ürüne maruz kalmaması içinde krem özelliklerine göre bu yöntemi tercih etmeniz konak oluşumunu da engellemek açısından dikkat etmenizi öneririz.

Bebek kremini sürerken yeni doğan ise ve göbek kordonu hala düşmediyse karın bölgesinden başlayabilirsiniz.

Bebek kremi veya vücut losyonu sürerken sırt bölgesini en sona bırakmanızı öneririz. Bunun nedeni sırtına ilk önce krem veya losyon sürdükten sonra karın ve yüz bölgesine sürebilmek için hemen bebeğinizi sırt üstü yatırmanız gerekecek bu durumda da krem veya losyonun çoğu bebeğinizi yatırdığınız zemine geçebilme olasılığını en aza indirmektedir. En az ürünle en fazla faydayı sağlamak hassas olan bebek cildi için dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Bebek vücut losyonunu sürerken, direk olarak parmağınızla bir kısım losyonu alıp bebek cildine sürerek başlayabilirsiniz. Nemlendirici özelliği yüksek, konak, kaşıntı pişik, isilik ve yangıları önleme özelliğinde olan  Minidolin Bebek ve Çocuk Nemlendirici Vücut Losyonu” tercih edebilirsiniz. Her gün ve sık sık kullanıma uygun, özel formülü ve doğal bileşenleri ile bebeğinizin hassas cildiyle dost Minidolin ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için Minidolin Blog kategorisine göz atabilirsiniz.

Bebeğinize krem veya losyon sürerken aynı zamanda da masaj yapmak isterseniz Bebek Masajı yazımıza blog kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş