Bebek Şampuanları ve Özellikleri

İletişim
Bebek Şampuanları ve Özellikleri

Bebek şampuanları ve özellikleri bebeklerin hijyeni açısından önem taşıdığı kadar bebeklerde oluşabilecek banyo korkusunun yaşanmaması içinde bebek şampuanı seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bebek Şampuanları ve Özellikleri Neler Olmalıdır;

Cildin doğal yapısını koruması açısından pH dengesi son derece önemlidir. Bu nedenle de Bebek Şampuanı seçiminde 5,5 olmasına dikkat edilmelidir.

Günlük kullanıma uygun olmalıdır ve gün aşırı kullanımlarda da gerekli hijyeni sağlama için etkili bir formüle sahip olmalıdır.

Saç temizliği kadar bebek cildinin temizliğine de uygun olmalıdır.

Konak ve kepeklenmeyi önleyici olmalıdır.

Banyo korkusu oluşmaması açısından göz yakmayan formüle sahip olması son derece önemlidir.

Deride isilik, yangı, kızarıklık ve kaşıntıları önleyici ve cilt rahatsızlıklarının iyileşmesine yardımcı içeriğe sahip olmalı.

Cildi nemlendirmeli ve besleyerek esnek kalmasına katkı sağlamalı.

Egzamaya neden olabilecek, çocuk veya bebek cildine zarar verebilecek SLES, Sabun içermemeli. “Bebeklerde Egzama Çeşitleri ve Belirtileri” yazımızdan egzama hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bebek cildini besleyecek doğal ürünler ve Omega-6 yağlarını içermeli.

Koruyucu olarak Paraben içermemeli ve Ekosert sertifikasına sahip olması da bebek ve çocuk sağlığı için son derece önemlidir.

Bebek şampuanlarından birçoğu bu özelliklerine sahip olsa da bebeğinizin sağlığı için bütün bu özelliklere sahip olması son derece önemlidir.  İçeriğinde Hodan Yağı ve Bal Özütü ile bebek cildiyle dost Minidolin Çocuk / Bebek Saç ve Vücut Şampuanı  tercih edebilirsiniz.

Bir öneri:  Şampuanı bebeğinizin cildine doğrudan dökmeyin. Önce avucunuza alıp köpürtün ve sonrasında bebeğinize uygulayın. Bu şekilde bebeğinizin yüksek konsantrasyonda şampuan yerine şampuanın daha seyreltilmiş köpük ile temas etmesini sağlamış olursunuz. Bu uygulama hassas bebek cildi için ve hatta sizin için de daha uygun bir yol.

Minidolin Bebek&Çocuk Şampuanı ve Losyonu bebeğinizin hassas cildini nemlendirir ve korur. Bebeklerin başlarındaki kepek ile vücutlarında kuru cilt nedeniyle oluşan yangı ve kızarıklıkları önlemede etkilidir. Bebeğinizin tüm bu hassasiyetleri düşünülerek doğal bir içerikle formüle edilmiştir.

Minidolin Çocuk / Bebek Saç ve Vücut Şampuanı, bebek ve çocukların kullanımı dışında saç ekimi sonrası bakım ve yıkama içinde son derece uygundur. Saç Ekimi Sonrası Bakım hakkında bilgi almak için Tıklayınız

Yazıyı Paylaş