Emziren Anneler İçin Cilt Bakımı Tavsiyeleri

İletişim
Emziren Anneler İçin Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Merhaba! Anneliğin muhteşem dünyasına hoş geldiniz! Hayatındaki en heyecan verici yenyeni bir yolculuğa çıkmak üzeresin. Hayatındaki tüm değişikliklerle birlikte değerli minik bebeğinizin hayatını etkileyebilecek sorumlulukları ve kararları gündeme alma vakti geldi. Emzirme dönemi, siz ve bebeğiniz için en keyifli zamanlardan biridir ve bebeğinizle bağınızın oluştuğu en önemli andır. Bazı anneler için emzirme dönemi çok rahat geçerken bazı anneler bu dönemi oldukça ağrılı ve zor geçirebiliyor. Bu nedende hassas gögüsleriniz ve bebeğinizin cildi için cilt bakım ürünleri ararken, dikkat etmeniz gereken önemli maddeleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

1. Doğal İçerikli Ürünler Kullanın

Doğal içerikler gerçekte ne anlama geliyor? Göğsümüz için topikal olarak uyguladığınız ürünler doğrudan yenidoğan bebeğinizin ağzına girdiğinden, paraben, mineral yağ ve petrol içermeyen doğal krem veya losyon kullanmayı hedeflemelisiniz. Buna ek olarak, cilt ürünlerinde kullanılan bazı bileşenler cildinizi tahriş edebilir. Göğüsleriniz ve göğüs uçlarınız için alkol içeren ürünleri kullanmaktan da mutlaka kaçının çünkü yenidoğan bebek cildi alerjilere oldukça korumasız ve bebekler yanlış ürüne maruz kaldıklarına cildi egzama olmaya çok yatkın olur.  

2. Ürünlerde Yatıştırıcı Etkisi Olan Bileşenleri Tercih Edin

Besleyici, doğal ve bitkisel bazlı bileşenler içeren ürünleri düzenli kullanmanın cildinize yatıştırıcı bir etkisi vardor ve bu ürünler zamanla cildinizde koruyucu bir bariyer oluşturacaktır. Bu bariyerler sayesinde deriniz, cildinizde oluşabilecek herhangi bir çatlama, yırtılma ve kuruma durumuna karşı daha dayanıklı hale gelecektir. Cildinizi beslemek ve cildinizin çatlamasını önlemek için shea yağı, zeytin yağı, bal özü, hindistan cevizi yağı ve argan yağı gibi doğal, besleyici ve cildi sakinleştirici bileşenlerin olduğu ürünleri araştırın. Bu bitki bazlı bileşenlerin şaşırtıcı derece iyileştirici ve iltihapları azaltıcı etkisi vardır. Bunun yanında bu bitki bazlı bileşenlerin, ağrı ve yaralara karşı da yatıştırıcı bir rolü olduğu ortaya çıkmıştır.  Bu yağlar, cildinizde koruyucu bir bariyer oluşturarak meme uçlarınızın yumuşak ve esnek kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizi nemlendirir, korur ve canlandırır.

3. Hızlı Emilen Krem ve Losyon Tercih Edin

Yapısı yumuşak ve ciltte hızlı emilen krem ve losyonlar tercih etmeniz size hem zaman kazandırır hem de kayganlık hissinden gelen rahatsızlık hissini azaltır. Bunun yanında, giydiğiniz kıyafet ve iç çamaşırında yağlı bir leke oluşmaz.

Yazıyı Paylaş